naslovna

Humanitarna akcija Frame Podmilačje


Radost koja prizilazi iz susreta je posebna radost, a na poseban se način ta radost može iskustiti kroz
vrijeme priprave za Uskrs. Budući da se na poseban način pripremamo za susret sa Uskrslim upravo
kroz susret sa bližnjima, a osobito sa onima koji su na poseban način potrebiti naše pomoći.
Tako su se i ove godine mladi iz župe Podmilačje na Veliki Petak 7. trvanja 2023., susreli sa potrebitima
župe Podmilačje i uz razgovor i materijalnu pomoć podijelili radost susreta sa potrebitima.

Podmilačje

sv. Ivo Krstitelj

Proštenište svetoga Ive u Podmilačju jedno je od najstarijih u Bosni i Hercegovini i čuveno je po brojnim čudesnim ozdravljenjima bolesnih u duši ili tijelu. Krajem dvadesetoga stoljeća neki pisci pridaju svetištu i epitet „bosanski Lourdes“. Crkva, izgrađena sredinom 15. stoljeća, bila je jedina sačuvana franjevačka crkva iz srednjega vijeka. Ista je obnovljena 2000. godine u izvornom obliku na temeljima stare crkve.

2020 - SVA PRAVA PRIDRŽANA