20200725 125834 naslovna

Dana 25. srpnja 2020. godine, održala se tradicionalna kosidba na Ranču. I ove godine se okupilo mnoštvo ljubitelja lijepih običaja.

Nakon mise koju je predslavio fra Nikola Neimarević usljedio je blagoslov kosaca kojih se ove godine okupilo dvadesetak.

Unatoč lošem vremenu kosidba se održala. Nakon kosidbe usljedilo je ugodno druženje.

Podmilačje

sv. Ivo Krstitelj

Proštenište svetoga Ive u Podmilačju jedno je od najstarijih u Bosni i Hercegovini i čuveno je po brojnim čudesnim ozdravljenjima bolesnih u duši ili tijelu. Krajem dvadesetoga stoljeća neki pisci pridaju svetištu i epitet „bosanski Lourdes“. Crkva, izgrađena sredinom 15. stoljeća, bila je jedina sačuvana franjevačka crkva iz srednjega vijeka. Ista je obnovljena 2000. godine u izvornom obliku na temeljima stare crkve.

2020 - SVA PRAVA PRIDRŽANA